Izložba master studenata vizualnih umjetnosti i dizajna vizualnih komunikacija “Behind the Image”

U ponedjeljak, 27. marta 2023. godine, Umjetnička galerija IUS-a je organizovala izložbu „Behind the Image“ gdje su studenti postdiplomskog studija vizualnih umjetnosti i dizajna vizualnih komunikacija izložili svoje radove koji predstavljaju njihovo iskustvo tema u savremenoj umjetnosti. Izlagači, pod mentorstvom prof. dr. Melihe Teparić, su Nasiha Hasić, Ajla Ibrahimkadić, Mert Kınalı, Lea Leleta, Ana Lukić, Baysal Sümer, Ermina Ušanović i Amar Rahić.

Teme sjećanja, tijela, pamćenja, snova, usamljenosti, svijesti i stvarnosti su predstavljene publici kroz 3D tehnologiju, ilustracije, boje, određene oblike, audio zapise, slikanje ili fotografije. Ovi različiti mediji su doprinijeli priči iza umjetničkih radova i obogatili ukupni dojam svakog rada.

Tokom istraživanja i priprema za izložbu, studenti su inspiraciju tražili u svom ličnom iskustvu kao i radovima drugih umjetnika i autora. Njihovi radovi su smjeli jer ovi mladi umjetnici ispituju svijet oko sebe kroz vješto manipulisanje konceptima tijela i duše, intimnih veza i ličnih borbi sa neizlječivom bolešću.