Studenti programa VACD izložili kreativne završne master radove u Umjetničkoj galeriji IUS-a

Odabrani završni master radovi studenata studijskog programa Vizualne umjetnosti i dizajn vizualnih komunikacija (VACD) za akademsku 2022/2023. godinu su izloženi u Umjetničkoj galeriji IUS-a. Pod mentorstvom docenta Emira Hambe, vanrednog profesora Muhammeda Yasira Göza, redovne profesorice dr. Melihe Teparić, docenta Branka Vekića i docenta Romana Sulejmanpašića, mladi umjetnici u usponu Faris Čaušević, Emina Ćehajić, Recep Tayyip Erdoğan, Admir Jusić, Emina Memija, Adna Miftari, Marija Mikulić, Zejneb Musić, Aida Prolić, Ajla Srna i Sarah Tritar, su istražili različite ideje koristeći brojne tehnike kao što su ilustracija, dizajn korica, UX/UI dizajn, 3D dizajn, animacija, video i film.

Neki od umjetničkih radova su se fokusirali na lijepe i šarene ilustracije koje oživljavaju priče za djecu. Jedan drugi praktičniji i primjenjiviji rad je mobilna aplikacija koja omogućava korisniku promjenu negativnog raspoloženja u pozitivno. Jedan od radova se bavio idejom izrade drugačije i zanimljivije biografije. Teme kao što su vračanje, modni 3D print, podizanje svijesti o palestinskom pitanju, ovisnost o drogama, superheroji i misticizam su bili inspiracija za završne master radove na izložbi.

Izložba će biti otvorena od 28. jula do 11. oktobra 2023. godine u Umjetničkoj galeriji IUS-a.